Mezinárodní den roztroušené sklerózy mozkomíšní podpoří rozsvícená Petřínská rozhledna

Poslední středa v měsíci květnu je mezinárodní dnem roztroušené sklerózy mozkomíšnía protože mezi důležité činnosti Nadace Jakuba Voráčka patří také informovat širokou veřejnost o této nemoci, kterou v ČR trpí více než 20.000 pacientů, podařilo se ve spolupráci s Magistrátem hlavního města Prahy a Muzeem hlavního města Prahy, pod které provozování známé Petřínské rozhledny patří, zajistit podporu pro tento den a Petřínská rozhledna se ve středu 29.5.2019 ve večerních hodinách rozsvítí v oranžové barvě.

Petřínská rozhledna je mladší sestrou Eiffelovy věže, je postavena ve výšce 378 m. n. m.. Její stavba počala 16. března 1891 a byla dokončena za neuvěřitelné 4 měsíce. Zdroj: http://www.petrinska-rozhledna.cz.

Hlavním cílem Nadace Jakuba Voráčka je finanční podpora konkrétních pacientů s diagnózou roztroušené sklerózy mozkomíšní (RS). Jakub přispěje na konto nadace v letošním roce za své uhrané body v rámci zápasů NHL a následně i zápasů MS 2019 neuvěřitelných 82.000 USD. Další významnou finanční podporu získává nadace od dárců, kteří mohou zasílat své dary přímo na transparentní účet nadace nebo mohou přispět posíláním jednorázových nebo pravidelných DMS zpráv hodnotě od 30 do 90 Kč. Součástí příspěvků, které se mezi konkrétní pacienty kvartálně rozdělují, jsou také prostředky, které nadace získává mimo jiné prodejem věcí z nadačního e-shopu https://nadacejakubavoracka.cz/kluk-puk-pomaha/.

 

Jakub vidí dnešní činnost svých charitativních aktivit takto: „Myslím si, že když máte tu možnost v životě něco společnosti vrátit, máte to udělat. V prostředí vrcholového sportu ve Státech je to běžná součást denního života. Rád bych část svých aktivit, pocitů zkušeností přenesl i domů do Čech. Myšlenka založit „rodinnou nadaci“, kde budeme moci ručit za využití prostředků rodinných, ale i veřejných má dnes již tisíce podpořených konkrétních pacientů a desítky projektů, a to přeci stojí za to! Větší část práce je na mojí ségře, Petře, která zná osobně̌ problémy a potřeby pacientů, lékařů̊ i dalších organizací, které se tomu věnují.“ říká a dodává: „Navíc máme také Kluka Puka, který mě hravě zastane a opravdu pomáhá denně, na to já, zatím,nemám dostatek času.“ směje se Kuba.

Děkujeme všem za podporu
Petra Klausová a Jakub Voráček

Pro více informací prosím kontaktujte:

Lenka Dominiková

PR & MKT  

Nadace Jakuba Voráčka

e-mail: lenka.dominikova@nadacejakubavoracka.cz

Kluk Puk

Sympaťák, kamarád a kluk do nepohody, symbol nadace. Jakub je většinu času v zámoří, ale Kluk Puk je
námi denně a je neustále dobře naladěn a připraven zapojit se do pomoci k získávání dalších potřebných prostředků pro podporu konkrétních pacientů sdiagnózou RS.

Petra Klausová

Před více než deseti lety začala pociťovat vážné zdravotní komplikace, po několika letech vyšetřování příčin, jí byla potvrzena diagnóza roztroušené sklerózy mozkomíšní. Aktivně se podílí na chodu Nadace Jakuba Voráčka, spoluzaložila také spolek eReS tým ČR, který dnes čítá již více než 1.500 členů a je uzavřeným spolkem pacientů a jejich přátel. Osobně se potkává s pacienty s RS, je velkou vizionářkou nadace i spolku a ke všem aktuálním i plánovaným projektům přináší kromě svého nasazení a energie, tolik potřebný pohled pacienta s RS.

Jakub Voráček

Žije ve Philadelphii.
 Na led se poprvé postavil ve čtyřech letech. Ke svému prvnímu extraligovému zápasu nastoupil v sezóně 2005/2006 za HC Rabat Kladno.V roce 2006 nastoupil do Halifax Mooseheads v Quebec Major Junior Hockey League.V roce 2007 podepsal smlouvu s Blue Jackets.Svůj první gól v NHL vstřelil ve svém prvním zámořském zápase 10. října 2008.V současnosti hraje za klub Philadelphia Flyers v National Hockey League, kde podepsal v červenci 2015 nový kontrakt na osm let.
 Českou republiku reprezentuje od juniorských let. Aktuálně reprezentoval národní tým jako kapitán na MS Slovensko 2019.

Nadace Jakuba Voráčka, Karlovarská třída 581, 273 01 Kamenné Žehrovice IČO: 04107276
e-mail: info@nadacejakubavoracka.cz
www.nadacejakubavoracka.cz

Texty pro anglickou verzi webu byly přeloženy oddělením překladů a tlumočení jazykové školy Channel Crossings

Používáme technické a marketingové soubory cookie. Pokud budete pokračovat v prohlížení těchto webových stránek, přijímáte naše zásady cookie.
Zásady zpracování osobních údajů.